środa, 5 sierpnia 2015

Fotografia nocna- Co i jak?

Mogę się założyć, że większość z was próbowała chociaż raz fotografować nocą, ale na zdjęciu było widać ciemność, a gdzieniegdzie rozświetlające punkty. Dzisiaj opowiem jak wykonać zdjęcie w nocy, aby było ono bardzo efektowne. Zapewne się zdziwicie, ponieważ najlepiej nie fotografować w 
środku nocy. Najlepsze zdjęcia można uzyskać w tzw. błękitnej godzinie, która zaczyna się tuż po zajściu słońca. Miasto wypełnia się światłami latarni a niebo jest wtedy lekko granatowe. Jednak to nie zmienia faktu, że nie można fotografować później. Oczywiście, że można :)Przed wyjściem należy dobrze uzupełnić torbę w odpowiedni sprzęt. Najlepiej będzie się tu sprawdzał statyw. Dzięki niemu będzie można zastosować długie czasy naświetlania. Moim zdaniem powinieneś zabrać również wężyk spustowy oraz zapasową baterię. Dlaczego? Przy użyciu wężyka unikniesz poruszenia aparatu, a zapasowa bateria na pewno się przyda ponieważ aparat w trybie live view szybko się rozładowuje.

  Jeśli chcesz w pełni wykorzystać ten czas to właściwy punkt dla ciebie. Wykorzystaj w pełni ruch. Jeśli użyjesz długiego czasu naświetlania to jeżdżące samochody będą wyglądały jak świetlne smugi niczym ze Star Wars, a przechodnie zamienią się w niewyraźne postacie lub całkowicie znikną.