czwartek, 6 sierpnia 2015

Sztuczne ognie - Jak je sfotografować?

Piękne widoki, emocje sięgające zenitu, uśmiech od ucha do ucha, zauroczenie i wiele innych podobnych odczuć można doświadczyć obserwując wystrzały sztucznych ogni. Jak zrobić aby uwiecznić je na zdjęciu? O tym dzisiaj na moim blogu. 
Potrzebny będzie nam statyw, latarka (do oświetlenia aparatu), bateria dodatkowa (trzymaj w ciepłym miejscu), pilot zdalnego sterowania lub wężyk.

Jeśli chcesz fotografować wyłącznie sztuczne ognie znajdź wysoki punkt obserwacyjny, z którego będziesz fotografować np. balkon. Jeśli chcesz również sfotografować miejsce. Wybierz się tam i przygotuj kadry. Musisz wszystko przygotować przed wystrzałem ponieważ potem będzie już za późno. 

Jeśli będziesz robił zdjęcia na długim czasie naświetlania ustaw najmniejszą czułość ISO (100). Tym sposobem unikniesz większych szumów. Polecam również skorzystać z programu tematycznego załączonego w wielu aparatach Sztuczne ognie. Wypróbuj różnego rodzaju ustawienia, kombinacje. W tym czasie niech będzie to dla Ciebie zabawa. 

  


Rób bardzo dużo zdjęć. Później wybierzesz, które się nadają, a które nie. Polecam również pobawić się w programach graficznych. Można uzyskać na prawdę nieziemskie efekty. Nie ukrywam, że fotografia sztucznych ogni jest dosyć trudna, jednak z odrobiną cierpliwości i z zapałem do pracy można osiągnąć upragniony cel :)

Piszcie w komentarzach jakie jeszcze chcielibyście uzyskać porady.
Serdecznie zapraszam na mój fanpage facebook.com/bigcamerafotografia