sobota, 15 sierpnia 2015

Fotografowanie BURZY

Byliście w takiej sytuacji gdy jednocześnie baliście się i chcieliście sfotografować burzę? 95% ludzi w tym czasie chowa się do domu. Co robi te następne pięć procent? Część jest w drodze do domu, a druga część idzie fotografować :)
W tym poradniku powiem wam jak sfotografować to efektywne wydarzenie.Najpierw trzeba się zabezpieczyć. Siebie jak i zarówno aparat. Jeśli zamierzasz chodzić po lesie lub na otwartym ternie - odpuść sobie, to nie jest dobry pomysł. Przeczekaj nawałnicę. Później również możesz zrobić zapierające dech w piersiach zdjęcia. Aparat "ubierz" w wodoodporną obudowę, a siebie w nieprzemakalny płaszcz. Nie zapomnij również o parasolce!
Przy robieniu zdjęć piorunów trzeba się kierować podobnymi zasadami jak przy fotografowaniu sztucznych ogni :) Więc należy skorzystać z długiego czasu otwarcia migawki, niskiej czułości ISO oraz przysłony ustawionej w granicach f/16. 

Następna wskazówka dla ciebie to nic innego jak eksperymentowanie z kadrem :) Uniwersalnej recepty na fotografowanie błyskawic nie znajdziecie. Musicie się bawić ustawieniami, ale nie przekombinujcie. 
Musicie mieć też dużo cierpliwości bo nie zawsze wszystko będzie wam wychodziło, a więc życzę wam powodzenia przy najbliższej burzy :)